Czym zajmuje się okulista i jak może wyglądać pierwsza wizyta u takiego lekarza?

Okulista jest doktorem, który nie jedynie pokazuje w jaki sposób nosić kontaktowe soczewki oraz wystawia recepty na okulary.
Okulista również specjalizuje się leczeniem dolegliwości oczu oraz diagnozowaniem ich, a również profilaktyką.

okulistyka Toruń

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu
dermatolog

Autor: PR Solution
Okulista to doktor zarówno najmłodszych jak i pełnoletnich. Pierwszą konsultację u takiego lekarza odbyć powinny już 3 miesięczne maluchy. W czasie takiej kontroli specjalista sprawdza ruchomość ocznych gałek u niemowlęcia, bada czy też dziecko nie zezuje. Ostrość widzenia mierzona jest u kilkuletnich dzieci, które zamiast odczytywania liter z tablicy, rozpoznają jedynie grafiki. Jako dorośli niezwykle wielokrotnie zapominamy o wizytach u tego typu lekarza jak okulista oraz odwiedzamy go zazwyczaj jedynie w takiej sytuacji, kiedy zaobserwujemy pogorszenie widzenia u siebie oraz uzyskać chcielibyśmy receptę na okulary. Należałoby jednak regularnie odwiedzać okulistę zwłaszcza, jeżeli siedzimy przed komputerem. Mieć świadomość tego należy, że przykładowo jaskra (leczenie jaskry) nie daje jakichkolwiek symptomów oraz nie ma miejsca pogorszenie widzenia. Jeżeli nie zostanie wcześnie wykryta może powodować ślepotę. Jeżeli interesuje Cię okulistyka Toruń to miasto, w którym odnajdziesz najlepszy gabinet okulistyczny.
Wizyta u okulisty wskazana jest, jeżeli dokucza nam pogorszenie ostrości wzroku, częste mruganie, mrużenie oczu podczas czytania, podwójne widzenie oraz wielokrotne stany zapalne spojówek oraz powiek. Okulista może leczyć dolegliwości spojówek. Tak jak duża ilość innych specjalistów, okulista zaczyna badanie od wywiadu z pacjentem. Pyta o odczuwane dolegliwości, ogólny stan zdrowia i przyjmowane leki. Potem za pośrednictwem okulistycznych tablic jest badana ostrość wzroku pacjenta.

Okulista może również zmierzyć ciśnienie wewnątrzgałkowe oczu i określa osadzenie i ruchomość źrenic oraz gałek ocznych, a także rogówki i dna oka. W przypadku wątpliwości są zlecane przez okulistę dodatkowe badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*