Czym właściwie są oraz do czego służą dygestoria laboratoryjne?

Obecne na rynku tego rodzaju urządzenia wyprodukowane są zgodnie z niezwykle popularnym systemem zarządzania jakością pod nazwą ISO 9001:2000, co zapewnia, że produkt spełnia wymogi najnowszych europejskich norm 14175 dla dygestoriów chemicznych.
Takie narzędzia są wykorzystywane do prowadzenia prac w laboratoriach.

Niezwykle skutecznie wykluczają rozprzestrzenianie się substancji chemicznych w otoczeniu i gwarantują osobom zatrudnionym przy takim urządzeniu największą ochronę przed urazami mechanicznymi. Tego typu dygestoria wyposażone są w 2 układy ostrzegawcze: z sygnalizacją usytuowania ruchomego okna frontowego, uprzedzająca użytkowników o położeniu okna powyżej wysokości roboczej i z sygnalizacją przepływu powietrza, która uprzedza pracownika przed nieprawidłowym działaniem urządzenia. Modułowa budowa dygestoriów umożliwia ich zestawienie w kilku stanowiskowy moduł.

Zajmują Cię przeróżnego typu branżowe posty? Więc kliknij tutaj dyzur stomatologiczny wroclaw i przeczytaj nasze następne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Możliwe jest również przygotowanie dygestorium o rozmiarach innych, niż rozmiary typowe. Jeśli chodzi o informacje techniczne, to konstrukcja jest samonośna, stworzona z kształtowników metalowych proszkowo pokrytych specjalną chemoodporną farbą epoksydową.

sposób

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Wyciąg posiadający kanał jest wytworzony z twardego polichlorku winylu, który jest wyposażony w czujnik przepływu powietrza. Jeżeli chodzi o część roboczą, to blat jest wytworzony z płyty ceramicznej albo z żywicy epoksydowej. Montowane wewnątrz komory roboczej ściany mogłyby być wyłożone ceramiką, płytami z żywicy poliestrowej, wytrzymałym laminatem lub blachą pokrytą proszkowo chemoodporna farbą epoksydową.

Na życzenie odbiorców ściany boczne mogłyby być wyprodukowane ze szkła bezpiecznego. Przesuwane w pionie okienko frontowe może być wykonane w wersji jednolitej albo jako dwuczęściowe zatem teleskopowe. W części sufitowej może być dołączone oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*