Czy zabiegi modelowania sylwetki poprawiają zdrowie człowieka, czy tylko dbają o jego estetykę?

W bardzo wielu państwach teraz promuje się zdrowy tryb życia. Zachęca się ludzi do uprawiania sportu czy zdrowego odżywiania. Niestety wielu ludzi źle się odżywiało. Wystarcz przyjrzeć się społeczeństwu USA, by się o tym przekonać. Tam mieszkańcy nierzadko spożywają fast foody, co prowadzi do wielkiej otyłości. To zagrożenie współcześnie stało się realnym w Polsce, bo złe odżywianie i wiele godzin spędzonych przed Internetem przez młodych przyczynia się do ich tycia. Z drugiej strony jest szereg sposobów usuwania tłuszczu, które są skuteczne i bezpieczne. Czy metody medycyny estetycznej mogą udoskonalić nie tylko wygląd, ale także stan zdrowia pacjenta? Czy metody modelowania sylwetki wyeliminują choroby wynikające z otyłości?

Piękna sylwetka na lato

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niewątpliwie sposoby usuwania tłuszczu są bardzo skuteczne. Dzięki nim można wyeliminować duże ilości tłuszczu, bez konieczności wykonania operacji chirurgicznej. Wystarczy praktycznie laser, który zniszczy dane komórki, dzięki czemu ciało przybierze ponownie odpowiedni wygląd. Na rynku nie brakuje również gabinetów, które mają tę usługę w swojej propozycji. Wystarczy napisać w wyszukiwarce frazę „liposukcja Katowice”, żeby się o tym przekonać. Wbrew jednak obiegowym opinią nie wystarczy pójść do gabinetu, aby problem ten zlikwidować (centrum liposukcji w Katowicach). Przede wszystkim trzeba się do tego zabiegu przystosować. Przynajmniej trzy tygodnie przed nim należy przyjąć odpowiednią beztłuszczową dietę. Dobrze by było systematycznie uprawiać sport. Masaże również mogą się okazać pomocne, ponieważ rozbiją zwarte warstwy tłuszczu. Dzięki czemu zabieg będzie łatwiejszy do wykonania. I niestety modelowanie sylwetki ciała ma jedynie właściwości estetyczne. Inwazyjny zabieg wysysania tłuszczu nie wpływa na redukcję zagrożenia chorób pochodzących z otyłości.

Jabłko owinięte centymetrem

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedli tego eksperci, którzy przebadali piętnaście otyłych kobiet. Następnie poddali je zabiegowi liposukcji. Po upływie dwunastu tygodni ponownie je przebadano.

Pewnie miałbyś chęć przejrzeć komentarz spod linku (https://accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/rehabilitacja-narzadu-ruchu/)? Jeżeli tak, to rewelacyjnie. Może i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swoją ocenę.

I nie określono poprawy wyników badań, gdyż odtłuszczanie nie ma właściwości zdrowotnych. Nic nie wyręczy w trosce o zdrowie systematycznego wysiłku sportowego czy ciągłej diety. Zabieganie o zdrowy tryb życia jest najważniejszą czynnością w walce z otyłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*