Czy kiła jest niebezpieczną dolegliwością i w jaki sposób się nie zarazić?

Dziś można spotkać dużo dolegliwości przenoszonych drogą płciową. Jedną z takich chorób jest kiła, której objawy są bardzo różne oraz zależą od rozwinięcia dolegliwości.

Trzeba zaznaczyć, że żadna dolegliwość weneryczna nie ma tak różnorodnych objawów.
syfilis

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis jest chorobą, która cechuje się niezwykle różnym przebiegiem. Może być postać łagodna lub ciężka. Dolegliwość tę możemy podzielić na wczesną, która trwać może około 2 lat i późną, która trwa znacznie dłużej. Po wniknięciu do błony śluzowej bakterie odpowiadające za chorobę, mnożą się w miejscu zakażenia oraz przenikają do węzłów chłonnych. Ulegają w tamtym miejscu rozsiewowi przed wystąpieniem pierwotnego objawu. W takiej chorobie bardzo ważna jest błyskawiczna diagnoza. W tego typu wypadku leczenie klinika leczenia nerwic przypadłości jest efektywne oraz w miarę szybkie. Jeśli pojawią się na skórze pierwsze plamki lub grudki, które sączą się, można mieć pewność, że zostałeś zarażony kiłą. Na początku tego typu krostki pojawiają się na stopach. Gdy objawy kiły zanikają, wcale nie znaczy to niczego dobrego. Jest to w tym czasie sygnał, że choroba przechodzi w drugą fazę. Mogłaby ona trwać mnóstwo lat. Podczas trwania drugiej fazy choroby, zarazki atakują w organizmie różne organy wewnętrzne.
wakacje

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com
U pań syfilis pierwszego okresu zazwyczaj lokalizuje się na na szyjce macicy, w pobliżu odbytu oraz jamie ustnej. Te dolegliwości nie bolą, mogą jedynie zostać zauważone o wiele większe węzły chłonne. Symptomy bardzo często są bagatelizowane, a dolegliwość rozwija się dalej. Mogą wystąpić różnorodne zmiany na błonach śluzowych. Jeśli dolegliwość nie będzie leczona, może zaatakować układ nerwowy, kości oraz narządy wewnętrzne.

U panów kiła pierwszego okresu zajmuje żołądź i często trzon prącia oraz łono. U mężczyzn zmiany także nie są bolesne. Istotne jest zapobieganie chorobie. Trzeba zredukować przygodne stosunki seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*