Choroby siatkówki – jakie są faktycznie popularne schorzenia oraz jakim sposobem się je obecnie leczy?

Oczy są bezwzględnie jednym z podstawowych narządów każdego człowieka. Niestety, dzisiejsze czasy są bardzo kłopotliwe dla oczu, gdyż sporo czasu spędza się przed ekranem telewizora bądź komputera. Na szczęście, aktualnie medycyna cechuje się wysokim poziomem rozwoju i schorzenia, jakie jeszcze do niedawna były nieuleczalne, obecnie można skutecznie wyeliminować. Jakie są w takim razie najbardziej popularne choroby siatkówki oraz w jaki sposób się je leczy?

przekrój naukowy oka

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, stosuje się leczenie (polecamy implanty zębów kraków) farmakologiczne, czyli przyjmowanie koniecznych medykamentów oraz suplementów diety, które mają korzystnie oddziaływać na kondycję oczu. W dodatku, leczenie chorób siatkówki odbywa się także z udziałem laserów. Takie terapie są z reguły wykonywane w dosyć krótkim czasie oraz zapewniają naprawdę świetne efekty. Więcej na ten temat na choroby siatkówki.

w gabinecie okulistycznym

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie laserem jest na dodatek bezpieczne i nie wymaga problematycznej rekonwalescencji, co także warto wziąć pod uwagę. Dzisiaj, takie rozwiązania charakteryzują się zresztą dużo większym zainteresowaniem. Naturalnie, laseroterapia może być zabiegiem jednorazowym, niemniej czasami zachodzi potrzeba jego kilkukrotnego powtarzania. Wszystko jest zależne od charakteru schorzenia. Leczenie siatkówki odbywa się też przy udziale technik chirurgicznych. Przykładem skutecznej metody jest chociażby krioterapia, w której największą rolę odgrywają niskie temperatury. Notabene, krioterapia stosowana jest również w przypadku innych schorzeń.

Jednym z najczęstszych problemów związanych z siatkówką jest jej odwarstwienie lub odklejenie się. Ponadto, bardzo często spotykane jest też zwyrodnienie plamki żółtej, występujące zazwyczaj wśród osób starszych. Chory widzi tylko te elementy, które skupiają się w centrum pola dodatkowe informacje. Do rzadkości nie należy także retinopatia cukrzycowa. Jest ona, jak sama nazwa sugeruje, powiązana z cukrzycą, w wyniku jakiej niszczeją naczynia krwionośne siatkówki oka. Niestety, cukrzyca jest dziś naprawdę częstą chorobą, z tego względu jeśli się z nią walczy, zdecydowanie trzeba mieć na względzie także zdrowie swoich oczu. Ostrożne powinny być również osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, jako że może ono wywołać retinopatię nadciśnieniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*