Bolesne pieczenie u palców – jak trwale usunąć nagniotki przy pomocy udostępnianych specyfików

Nikt nie chce mieć nagniotków. To nieprzyjemne dla zdrowia stwardnienie warstwy skóry powstające na palcach stóp. Rana jest tym boleśniejsza, że wnika w głąb skóry. Odczuwamy przez to duże pieczenie przy poruszaniu się. Dookoła nagniotka powstaje czerwonawa tkanka, którą leczymy i usuwamy przez stosowne zabiegi.

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Powodów przez które powstają nagniotki jest kilka. Przeważnie przyczyną są za obcisłe obuwia, okresowe zrogowacenie skóry i ogólna wrażliwość skóry przy palcach stopy. Nietrudny test (czytaj tutaj test genetyczny) wytrzymałości skóry można wykonać … przez chodzenie gołymi stopami na nierównych nawierzchniach. Jeśli sprawia nam to odczuwalny ból tym większe prawdopodobieństwo wytworzenia się nagniotków. Skumulowanie się wyżej wymienionych przyczyn rzecz jasna zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się nagniotków.

Za przyczynę tej przypadłości wymienia się dodatkowo nieprawidłowe wysklepienie śródstopia, sytuacje, gdy palce na siebie nachodzą czy nieprawidłowe ustawianie stóp. Na nieprawidłowe stąpanie nie pomogą zatem ekstra wygodne buty. Nie bez znaczenia są też uwarunkowania genetyczne, na które jakkolwiek chcemy nie możemy mieć wpływu (usuwanie odcisków). Jeśli do nich „dołożymy” mechaniczne błędy z dnia codziennego, to nieprzyjemny efekt mamy gwarantowany.

Szczęśliwie nagniotki można leczyć i trwale usuwać – w sposób tradycyjny jak i jednym zabiegiem. Co do obu opcjach istotna jest opinia lekarza – przeważnie poleca on ostrożne kupowanie butów, wizyty ortopedyczne, czy wkładki. Maści rozmiękczające skórę zrogowaciałą, czy kąpiele nóg z dodatkiem kwasu borowego są także polecane dla piechurów, goniących przez życie, którym wyskoczyły dokuczliwe nagniotki.

stopy w obcasach

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie nagniotków to jednorazowy zabieg, który jest czynnością rutynową. Przed wystawieniem palców stopy pod mechaniczny frezer, zaleca się zrobić kilka zabiegów z plasterkami i maściami rozmiękczającymi. Na zabiegi frezerem próżniowym decydujmy się po konsultacjach z właściwym lekarzem, najlepiej ortopedą. W zależności od predyspozycji wyskakiwania nagniotków okazuje się czasem iż frezer jest niepotrzebny. Pozbyć się nagniotków można też przez kupowanie specjalnych pierścieni filcowych. Kupimy je w aptekach i drogeriach. Także one redukują objawy bólu, dzięki czemu stawianie stopy nie musi odbywać się z grymasem na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*