pies labrador czarny - karma dla psów

Zdrowa karma dla zwierząt. Jak wybrać dobrą karmę dla psów?

Zdrowa karma dla zwierząt. Jak wybrać dobrą karmę dla psów?

Wybór idealnej świetnej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle znaczącej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w żywności. Jest to istotna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest przygotowywana na podstawie zboża oraz innych roślin. Tymczasem tak koty jak i psy są mięsożercami, zatem winnym być karmione jedzeniem, gdzie głównym składnikiem zdecydowanie jest mięsiwo. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta wymaga koniecznie opierać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odkryć ziarna, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i zupełnie nie dlatego, że są prawidłowym jedzeniem dla gatunku zwierząt mięsożernych. Mięso oraz tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeśli nie jest on natomiast określony, jakość mięsiwa także nie może być opisana odpowiednio. Należy dlatego unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie wiele mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to koniecznie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Jakiekolwiek cytrusy oraz warzywa zwiększają wartość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w karmie.

Pierwiastki mineralne są też niezwykle pomocne, jednak trzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi liczyć szczególnie wysoką ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą pewnością powinniśmy unikać żywności w których znaleźć, można wyroby niewiadomego pochodzenia, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim pożywieniu, bądź w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są podane przez producenta, nie jest wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać potwierdzenia, jakie zamieszcza wytwórca o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso oraz tłuszcze są niewiadomego źródła, bowiem może to stanowić wszystko oraz z całkowitą pewnością będzie wtedy miało bardzo słabą jakość. Większość z wytwórców nie wprowadza na swoich pudełkach dokładnych proporcji określonych elementów, mianowicie które wchodzą w skład karmy, więc wykonanie właściwej opinii będzie wtedy polegało na własnej znajomości. Jeżeli chodzi zaś o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być wyjątkowo sceptycznym, niż ufać reklamom w telewizji bądź internecie.