W jaki sposób kupić odmianę szczeniaka wygodną dla Ciebie?

W jaki sposób kupić odmianę szczeniaka wygodną dla Ciebie?

To, iż czworonóg jest najdoskonalszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej debacie. Owy futrzasty towarzysz, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w których rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie łaskawe spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję dużego psa, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej właściwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Wygląd psiaczka oraz jego przyjemny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny pies niesamowicie łatwo rośnie i właściciel nawet nie zobaczy, w jaki sposób przemienia się w dużego psiaka, którego wygląd nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego pięknych oczek i także wesołego pyszczka.


Żywy pies oraz ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, trzeba dokładnie zapoznać się z jego odmianą, aby wspólnie z nim stanowić jednolity i harmonijny związek. Pieseczki wymagające mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć świadomość, iż to bardzo aktywne zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów i także licznych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które bezproblemowo pomieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Natomiast małe pieski pomimo własnego cudownego wyglądu, niestety nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą strach oraz obawy przed obcymi, efektywnie ich zniechęcając. Gdy w domu przebywają malutkie dzieci, których zachowanie nieraz jest nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Piesek zaczepny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich rasami, ażeby właściwie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i trybem życia człowieka, bowiem właśnie wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla kota royal canin hurt