Rodzaje kocich toalet

Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, byle bezstresowo podtrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zmiata nieczystości do pojemnika, czy do ścieków. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada na dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, albowiem może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. Gdy kot już osiągnie 12 tydzień życia, wypada uzyskać nową i większą kocią toaletę, dlatego, byleby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek kocha rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – powinno się uważać, iż określone kocięta nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można włożyć wewnątrz kuwetę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Należałoby jak też zaopatrzyć się w dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

transporter dla kota