Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być świetną okazją, by poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wyjazd wraz z ulubionym psem to niepowtarzalna okoliczność, aby odpocząć, jednocześnie poświęcając psu chwilę. W lecietrzeba uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Psy, potrzebujące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niską ceną. Są dostępne dla ras psów różnorodnych wymiarów, dlatego łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość środka na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, że wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciwkleszczowe ,jak i na pchły, więc zapewniają kompleksową obronę pupila. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej podróży należy sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

smycz dla psa