Którą zakupić kuwetę dla swojego kotka? Czym się rządzić?

Którą zakupić kuwetę dla swojego kotka? Czym się rządzić?

Kuweta dla pupila

Koty to zwierzęta najczęściej domowe, które epizodycznie idą na pole. Dla zderzenia psiaki wyprowadza się na spacery codziennie, dlatego mają sposobność samodzielnego wybiegania się, oraz też załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej możliwości nie mają, dlatego każdy świadomy gospodarz powinien zagwarantować im komfort i dodatkowo odpowiednie dodatki. Do wielu produktów, które niezastąpione są dla kotka, należą między innymi miski, zabawki, legowisko plus bezsprzecznie kuweta. Ta ostatnia jest konieczna dla utrzymania higieny w wnętrzu albo domu, zaś też, żeby zagwarantować mruczkowi należyty komfort. W większości karm poświęconych dla kota znajduje się również dużo kuwet. Są różnorodnego rodzaju, wielkości i także wyglądu, jak i głębokość. Nic dziwnego zatem, iż posiadacze kotów niezwykle często mają dylemat z wyborem optymalnej kuwety dla swojego kota.
sprawdź ofertę na transporter dla kota w sklepie zoologicznym

Jaka winna być odpowiednia kuweta?

W zależności od sklepu oraz wielkości jego asortymentu możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, jajowate, prostokątne, a też trójkątne. Również kupując kuweta dla kotów, możemy spotkać odmienne modele – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Niezwykle łatwo pogubić się w ilości oraz rodzajach, stąd przed wyborem kuwety należałoby zobaczyć artykuły informacyjne. Słuszna kuweta na kotów winna cechować się odpowiednią głębokością, a przede wszystkim wielkością. Dla kotków stanowi to zatem wielkie znaczenie ze względu na to, że z natury są to zatem wysoce czyste zwierzęta, które wymagają mieć zapewnione właściwe warunki do codziennej higieny. Wbrew pozorom typ kuwety również ma znaczenie. Przede wszystkim pragniemy wziąć pod uwagę wiek kotka i jego zdolności. By również sobie zagwarantować luksus, potrzebujemy zastanowić się, gdzie w pomieszczeniu lub budynku położymy kocią toaletę. Takie przeanalizowania wesprą w wyborze korzystnego modelu.

Najpowszechniejsze grzechy przy doborze kuwet

Do jednych z najpowszechniejszych błędów przy wyborze kociej kuwety należy niedostosowanie do wielkości. Którykolwiek kot podczas załatwienia swoich codziennych spraw fizjologicznych potrzebuję miejsca. Z powodu zbyt wąskiej kuwety kot może czuć dyskomfort, co w efekcie może prowadzić do załatwiania swoich potrzeb poza ustalonym miejscem. Innym z najliczniejszych grzechów przy wyborze kuwety stanowi jej postać. Niestety nie każdy kot potrafi i także kocha korzystać a z kuwety z drzwiczkami albo z nakryciem. Żeby uniknąć tegoż błędu, należy przemyśleć, czy nasz pupil lubi zamknięte przestrzenie oraz czy czuję się w nich komfortowo. Dylematem są zarówno drzwiczki, gdyż niektóre kotki nie potrafię ich obsługiwać. Głównie wtedy mijają własną kuwetę zaś potrzeby higieniczne pozostawiają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo typ kuwety nie posiada szerszego znaczenia, dla kotka liczy się ilość miejsca oraz głębokość. Kształt z powodzeniem możemy zakupić pod swoje potrzeby oraz miejsce. Następnym grzechem posiadaczy kotów przy urządzaniu stanowiska higieny stanowi wybór dobrego żwirku. Powinien on realizować oczekiwania kotów, nie powodować okaleczenia łapek, zaś przede wszystkim absorbować fetor i dodatkowo wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednak motyw na osobisty artykuł.

Co staje się jeszcze ważne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota powinien pamiętać, że funkcjonuje powszechna reguła tycząca kociej kuwety. Kuwety w domku powinno być tyle ile jest kotów oraz dodatkowo jedna sztuka. Więc to kot bezapelacyjnie decyduje, gdzie będzie załatwiał swoje sprawy fizjologiczne, dlatego powinniśmy podarować mu możliwość wyboru, oraz w razie potrzeby zmiany miejsca. Także ostatnią wyjątkowo istotną kwestią stanowi stałe sprzątanie i także mycie kociej kuwety. Kot, który nie będzie posiadał zapewnionych owych obowiązkowych warunków do życia w domu, z całą pewnością będzie odkładał nieczystości poza kuwetą. W skrajnych wypadkach oznajmi własne niezadowolenie poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach czy w kapciach.