Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak zatem dokonać wyboru drapaka oraz zadowolić nawet najbardziej wymagającego zwierzaka?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niewielką powierzchnię i składają się ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę bardziej wyszukaną alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

karma dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html