Jaki będzie najidealniejszy rodzaj żwirku dla kotka?

Jaki będzie najidealniejszy rodzaj żwirku dla kotka?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to zatem obligatoryjne zaopatrzenie kuwety. Są przeróżne warianty żwirków dla kotów. Każdy z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że nie wolno do końca powstrzymać jego rozrzucaniu blisko kuwety tudzież rozpraszaniu po mieszkaniu przez pupila.
żwirki silikonowe w najlepszych cenach w internecie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piach. Tymczasem na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotów, znacznie praktyczniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają normalny piasek. Są dobre dla pupilów, które nieraz wyruszają na pole i także lubią grzebać w glebie. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kota szczególnie szybko zaczyna brzydko pachnieć, gdyż niestety nie ma możliwości odłączenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Chociaż ten większy i dodatkowo grubszy jest niewiele efektywny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można bezboleśnie wyeliminować z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Zbiór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, dobre żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotów jest niewiarygodnie niezawodny.

Gdy go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Mocno uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek dobrze neutralizuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to zatem, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, jakie wolno dodawać w ograniczonej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że zawierają również zalety bakteriobójcze.