Drapaki dla kotków – jaki jest najpiękniejszy?

Drapaki dla kotków – jaki jest najpiękniejszy?

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotka, musimy mieć świadomość, iż drapanie to jego własny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Jeżeli Twój kotek posiada słabość do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może stanowić przystosowany do jego potrzeb drapak.
Niektóre typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś wybór istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są dokładne reguły dobierania tegoż rodzaju dodatków oraz w jaki sposób dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kot ścierając pazurki wykorzystuje do tegoż dużą część własnej siły, zaś ciało zagina w wielki łuk. Takie nastawienie wywołuje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim stały, tak żeby nie zagroził swemu zwierzowi. Atrakcyjnym podejściem są np. elementy przyczepione do ściany, które wytrzymują spory wpływ i stanowią doskonałą propozycję, nawet dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak zweryfikuj, czy jest oparty na sporej podstawie i także czy część spodnia porządnie lgnie do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej masy kota kierowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym potężniejszy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być doprawdy mocny.

Dostosowana wysokość

Niezależnie od tego, albo zakupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl żeby dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być zaadaptowana do wysokości zwierzaka, tak ażeby mógł on naprostować łapki i także wyciągnąć ciałko. Kotki odmiany dużej pragną fachowych, wysokich dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior rozpieści się standardowym produktem; możemy także wybrać drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Marka oraz wykorzystane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być sporządzony spośród znakomitej jakości produktów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który dobrze akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych istnieje wiele modeli drapaków w różnorakiej formie. Owe najpopularniejsze to deska przykryta specjalnym sznurem, super wyrafinowane zrobione są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują również drapaki, wykonane tak, ażeby pełnić jednocześnie
rolę łóżka oraz które obite są silną, ale miękką gąbką.
https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html wytrzymałe kocie drapaki

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być także śliczny, jak i prosty. Taki przedmiot może być ozdobą pomieszczenia i także wyjątkowym terenem zabaw dla naszego pupila. Niezwykle rozbudowane są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są też legowiskiem i środowiskiem do zabaw. Takie podejście perfekcyjnie sprawdzi się, jeśli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, a choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi dobór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, że każdy właściciel pupila odkryje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania oraz wywoła radość kota.