Dodatki dla kotka – jakie należałoby nabyć? Zabawki dla kota

Dodatki dla kotka – jakie należałoby nabyć? Zabawki dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Chyba każdy choć raz spotkał kotka który wyciągniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Stwierdzamy wtedy często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z oczywistych czynności, jaką musi wykonywać każdy normalny kotek I nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu oznajmienia, że to jego obszar. Jeśli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w domu umożliwi ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
polecamy zabawki dla kota w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota gwarantują naszym kotkom komfort, są szczególnie potrzebne szczególnie pupilom przebywającym regularnie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kot prostuje mięśnie, natomiast na nadzwyczaj rozszerzonych drapakach ma szansę do szczególnie złożonych rozrywek. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, by zachować przed podrapaniem fotele czy kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie przebywają właściciele, dlatego ofiarą może ulec leżanka w salonie. Koty przepadają także znaczyć własne terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład innego kota.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najmodniejsze, ustawione w beznadziejnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia i może służyć kotu jak przyjemne pole do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są też drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, ustawionego na podstawce pionowo lub skośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, gdy są niesłychanie rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być przymocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, i jeszcze drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niezwykle obfita, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, posiadają różnorakie funkcje oraz dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem i upodobaniami kotów. Jak pupil kocha dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest ruchliwy oraz lubi skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.