pies weganin

Czy pies może jeść same warzywa i owoce? Wegetarianizm u psa

Czy pies może jeść same warzywa i owoce? Wegetarianizm u psa

Co powiecie na psinę, który będzie spożywałeś zboża, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięcha? Czy to zakazane? Natomiast będzie to wykonalne, psiska również mogą być jaroszami.

Niechybnie czworonóg jarosz brzmi dla wielu jednostek niezrozumiale. Niemniej wegetarianizm oraz weganizm zyskują coraz więcej sympatyków. Trudno się temuż dziwić w czasie, kiedy okaże się, że pan jest zdecydowanym przeciwnikiem jedzenia mięcha. Zatem pragnąłby, aby jego czworonożny kompan też żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Pieski w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują zjadać mięsko o tyle psiaczki są w stanie bez niego się obejść. Chociaż dużo lekarzy sceptycznie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, aby taką wymianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że czworonóg nie będzie miał dostarczonych wszystkich składników w prawidłowych proporcjach. Rzeczywiście takie ryzyko istnieje, jeśli menu będziemy przygotowywać indywidualnie i nie będziemy mieć wystarczającego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie ułożyć dietę odpowiednio zbilansowana wolno liczyć, że fajnie się sprawdzi oraz psu nic się nie stanie.

Karmę wege bez kłopotu będzie można kupić w necie, wielorakie produkty tegoż rodzaju mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest dodatkowo znacznie kosztowna – worek, który zawiera około 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma doskonałej jakości w sklepie tradycyjnym.

Najczęściej stosowanie takiej żywności to efekt woli właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki prowiant jest dla szczeniaka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, niekiedy pieszczoszka uczula najpierw wieprzowina, potem mięso z kuraka, wołowina czy ryby, aż w końcu dochodzi do tego, że białko zwierzęce zazwyczaj wywołuje alergię. W takich sytuacjach strawa bezmięsna nie będzie fantazją, tylko to jedyny sposób na to, aby czworonóg był odporny.
Piesek jarosz! Zagrychy bez mięska

Nieważne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można dawać pieskowi wegetariańskie zakąski.

Jarzynowe przekąski dla zwierzaków

Piesek wegetarianin z radością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej łagodny zapach będzie sprawiał, że jest to dla psiaka zajmujący element i będzie po niego ochoczo sięgał. Porównywalnie wyśmienite będzie też świetnie przyswajalne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi oraz będzie można je dawać psiskom. W diecie zwierza pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, który daje wartościowe kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym składnikiem będzie też brokuł, z którego stworzyć można apetyczną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezwykle znaczące to jednocześnie będzie tam minimalna doza kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą też buraki, jakie będzie można serwować w formie buraczanych wiórków.